Burçlar ve Çiçekler

Beyaz Karanfil Ne Anlama Gelir?

 
Sütte leke olur ama, dostluğumuzda asla! diyenlerden misiniz? O halde buyurun, kıymetli dostlarınıza doğum günlerinde armağan edebileceğiniz beyaz güller sizinle! Beyaz, saflık ve masumiyeti simgelen bir renk! İşte bu sebeple beyaz karanfil, eksenine tertemiz sevgiyi ve duyguları alır. Dostlarınıza duyduğunuz süt kadar temiz sevginizi en iyi beyaz karanfiller ile gösterebilirsiniz. Herhangi bir nedenle bir arkadaşınızdan özür dilemeniz gerekiyorsa, böyle durumlarda da özür dilemek için beyaz karanfil armağan edilebilir.

Kırmızı Karanfilin Anlamı

 
Olağanüstü güzelliği ve zarifliği ile kırmızı karanfil, zamana, duruma ve mekana göre farklı anlamlara gelebiliyor. Bazı durumlarda sevgiye vurgu yapan kırmızı karanfil, bazı durumlarda ise kalp kırıklığına, alınganlığa, ve hayal kırıklığına uğramış olmanın belirtisi olarak görülür. Mezar ziyaretlerinde kırmızı karanfil özellikle çokça kullanılan bir çiçek türüdür. Bunun anlamı, "Merhum kişiye karşı duyulan sevgi ve özlemdir." sevgiliye kırmızı karanfil verildiğinde ise; Bu koyu renk bir kırmızı karanfil ise, sevgilinize duyduğunuz kırgınlığı, açık renk bir karanfil ise "O'nu çok sevdiğinizi" gösteriyor. 

Sevgilinize Aşkınızı Göstermek İçin & Pembe Karanfil Ne Anlama Gelir?

 
Aşkın, sevginin, bağlılığın, tutkunun, sadakatin kısacası tüm duyguların en güzel olan; samimi ve en içten olanıdır. Aksi halde, güven dediğimiz o herkesin hissetmek istediği duygu, tamamen boşa çıkmış olacaktır. Pembe Karanfil işte bu gerçeğe ışık tutan ve anlam itibari ile "İçtenliğe" vurgu yapan güzel bir çiçek türüdür. Sevdiğiniz insana tüm içtenliğinizle sevginizi sunmak istiyorsanız O'na pembe karanfil armağan edebilirsiniz. 

Sarı Karanfil Hangi Durumlarda Verilir? 

 
Birine aldanma, hayal kırıklığına uğrama, özel bulduğunuz birine olan güveninizin boşa çıkması! İşte saydığımız bu üzüntü verici durumlar, hiç kimsenin yaşamayı arzulamadığı, karşılaşmak istemediği durumlar! Ama hayat tam anlamıyla böyle bir şey işte! Hiç beklemediğiniz bir anda, en güvendiğiniz kişi tarafından sırtınızdan bıçaklanırsınız! Sarı Karanfil, işte böyle üzüntü verici durumlar için kullanılan çiçek türü. Karşınızdaki kişiye sarı karanfil verdiğinizde bu, "Beni üzdün, kırdın, hayal kırıklığına uğrattın" anlamına gelmektedir.

Orkide Çiçeğinin Özel Anlamları

 
Son derece özel bir görünüme sahip olan Orkide Çiçeğinin, zamana, rengine ve kişilere göre anlamları da değişmektedir. Ancak en temel anlamı ile Orkide, "Sevgiyi, Zarafeti, Gücü" temsil etmektedir. Eşinize, sevgilinize, Orkide çiçeği hediye ettiğinizde, O'na olan sevginizi çok zarif bir şekilde göstermiş olursunuz! Annenize bu çiçeği armağan ettiğinizde ise,"Anne Sevgisi" gibi saf bir duyguya karşılık, tertemiz sevginizi göstermiş olursunuz! Pembe Orkide; Sevgi ve Zarafeti, Beyaz Orkide; Saflık ve Duruluğu, Mor Orkide; Gösterişli ve cesur olmayı, Sarı Orkide; Yeniliği ve huzuru, Siyah Orkide ise; Mükemmelliyetçiliği temsil ediyorOrkidenin Anlamı

Mor Leylak Ne Anlama Geliyor?

 
İlk görüşte aşka inanır mısınız? Eğer cevabınız "Evet" ise, Mor Renkli Leylaklar işte bu ruh haline açıklık getiren çok güzel çiçeklerden biri. Aşkın en çarpıcı çiçeklerinden biri olan Mor Leylak ile, sevgilinize duyduğunuz aşkı dile getirebilirsiniz

Beyaz Leylak Verildiğinde Ne Anlama Gelir?

 
Beyaz Leylak, özellikle güzelliğine düşkün, bakımlı, şık olmaya özen gösteren bayanlara verilen bir güzel bir çiçek! Zira bu çiçeğin taşıdığı anlam da tam olarak budur. Beyaz Leylak Çiçeğinin taşıdığı anlam; "Güzelsin, hoşsun, dikkat çekicisin," Yeni tanıştığınız ve hoşlandığınız bir kıza güzel olduğu mesajını Beyaz Leylak ile gösterebilirsiniz!

Nergis Çiçeği ne Anlama Geliyor?

 
Bilgisiyle, birikimiyle, statüsüyle, mevkisiyle çok değer verdiğiniz birine saygınızı çiçeklerle göstermek istiyorsanız, "Saygı Sunma" anlamına gelen Nergis Çiçekleri mükemmel bir seçim olacaktır. Örneğin patronunuza, öğretmeninize, babanıza olan saygınızı göstermek için Nergis Çiçeği Hediye edebilirsiniz.

Gelincik Çiçeğinin Anlamı

 
En hüzün dolu çiçeklerden biri olan Gelincik Çiçeği, sevgiliye kavuşamamayı, ayrılığı simgeler. Eğer yaralı bir kalbe sahipseniz ve eski sevgilinizi hiç unutamadığınızı göstermek istiyorsanız, sevgililer gününde O'nun çalıştığı adrese Gelincik Çiçeği gönderebilirsiniz! 
» Üye Girişi » Üye Ol » Sipariş Takip


» Genel Bilgiler » Müşteri Hizmetleri » Faydalı Bilgiler » İletişim
» Hakkımızda » Çiçek & Bitki Bakımı +90 248 325 68 94
» Hizmetlerimiz » Kime ne gönderilir? +90 538 388 62 23
» Mesafeli Satış Sözleşmesi » Ödeme » Çiçeklerin anlamı siparis@bucaktacicekci.net
» İptal & İade Prosedürü » Güvenlik » Özel Günler
» Sık Sorulan Sorular » Teslimat » Burçlar ve Çiçekler

Copyright© 2019 Çağdaş Çiçekçilik Tüm Hakları Saklıdır

 

 


burdur çiçekçi