Çiçeklerin anlamı

Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor?

 

Beyaz renk, saflığın, masumiyetin ve duruluğun rengidir. Genel olarak gül, insana bahşedilen en özel duygulardan biri olan aşkın ve sevginin ifadesi için kullanılır. Beyaz gül, tutku dolu aşktan ziyade, saflığı ve doğallığı ile ön plana alan sevgi için kullanılır. Örneğin Anne Sevgisi, Abla sevgisi, Allah Sevgisi gibi. Beyaz Gül armağan ettiğiniz kişiye, O'nun ne kadar iyi kalpli biri olduğuna vurgu yapabilir, masum, saf ve temiz duygulara sahip olduğunun mesajını iletebilirsiniz. Aynı zamanda beyaz gül, nikah törenlerinin de vazgeçilmez çiçeklerinden biridir. 

Sevgilime Hangi Çiçek & Kırmızı Gülün Anlamı Nedir?

 

Ben Sana Gülüm demem, gülün ömrü az olur! Tutkuyla, aşkla bağlı olduğunuz o özel kadına, sevginizi en yoğun şekilde anlatacak özel bir çiçek türü arıyorsanız, bu çiçek hiç şüphesiz ki kırmızı gülden bir başkası değildir. Kırmızı Gül; "Büyük bir ihtirasla, aşkla Seni her şeyden çok seviyorum." anlamına gelmektedir. Bu yüzdendir ki, sevgililer gününde bayan sevgiliye hediye denildiğinde akıllara gelen ilk çiçek türü kırmızı güldür. Kırmızı gül ile, karşınızdaki o özel kişiye "Sana Aşığım" mesajını iletebilirsiniz.

Pembe Gül ne Anlama gelirSevgi, kendiliğinden gelişen ve insanın pek de kontrolünün mümkün olmadığı çok özel bir duygu! Elbette ki bunun bir de karşılığının olması gerekiyor. Eğer duygularınızdan eminseniz ancak, kız arkadaşınızın duygularını bilemiyor ve bu nedenle O'na "Senden çok Hoşlanıyorum" mesajı vermek istiyorsanız, O'na Pembe Gül hediye edin! Çünkü Pembe Gül tam da "Senden hoşlanıyorum","Seni çok beğeniyorum" anlamına geliyor. Aynı zamanda Pembe Gül; "Minnettarlık, Takdir etmek, hayranlık duymak ve taziye mesajları" anlamı taşımaktadır.   

Doğum Gününde Sevgiliye Çiçek & Mavi Gülün Taşıdığı Anlam

 
Her insan tam anlamıyla bir sanat eseri ve baş yapıttır. Sevdiğiniz, aşık olduğunuz bayan ise, yeryüzünde eşi ve benzeri olmayan, kalbinizin inci tanesidir. Sevgilinize Mavi Gül hediye ettiğinizde, O'nun emsalsiz biri  olduğunu, gözünüzde ne kadar özel ve kıymetli biri olduğunun mesajını vermiş olursunuz! Eğer sevgilinize doğum günü için bir çiçek düşünüyorsanız Mavi Güllerden Ona bir buket çiçek yaptırabilirsiniz. 
 

Sevgililer Günü Çiçeği & Turuncu Gülün Taşıdığı Özel AnlamTuruncu Gül

 
Güllerden her biri, sevgilinize duyduğunuz o muhteşem sevgiyi anlatmak için aslında biçilmiş kaftan! Gülleri birbirinden ayıran sadece renkleridir. Kırmızısı, mavisi, beyazı, pembesi veya diğer renkleri sayesinde değişik anlamlara gelmektedir. Örneğin bu turuncu gülü ele alalım! Turuncu Gül; Cazibeyi, büyüleyici bir güzelliği ve O'na duyduğunuz hayranlığı dile getirir! Aşık olan herkes zaten sevgilisine hayran değil midir?

Kız Arkadaşa Sarı Gül Vermek Ne Anlama Gelir?

 
Sevgilinize çok ama çok kıskanıyor ve bu kıskançlığı O'na belli etmek istiyorsanız, Sarı Güller sizi bekliyor. Zira bir ilişkide bayana sarı gül vermek, "Kıskançlık" anlamına geliyor. Ancak bu zarif çiçeği arkadaşlarınıza, dostlarınıza verdiğinizde ise, anlamında epeyce bir kayma oluyor. Çünkü bu sefer de sarı güller, "Arkadaşlarınızla olan ilişkinizin uzun soluklu olacağına, sevginizin ve dostluğunuzun son derece sağlam" olduğu anlamına geliyor

Siyah Gül Neyi İfade Eder

 
Sevgiliye hangi çiçek alınabilir? İşte bu sorunun en olumsuz cevabını Siyah Güller veriyor. Siyah Gül ile sevilen kişiye acı dolu, hüzünlü bir veda! Kırmızı, sarı, mavi, yeşil nasıl bir renk ise, normalde "siyah" da bir renktir, ancak aynı zamanda renksizliğin de ifadesidir. Veda etme, ayrılma, kaybetme ve "kalp acısı" siyah gül ile ifade edilir. Bildiğini gibi, siyah, ölüm ve yas rengidir. Bu yüzden cenazelerde giyilen kıyafetlerde ve çelenklerde siyah renk hakimdir. Siyah Gül, çok sevilen, ancak ölen kişinin ardından büyük bir acı ve üzüntü duyulduğunun göstergesidir Çiçeklerle duygularımızı anlatmak mümkün mü? Aşkımızı en güzel şekilde ifade edecek çiçekler hangileridir? Sevgilimizden özür dilemek için O'na hangi çiçeği vermeliyiz? Doğum gününde kız arkadaşımıza hangi çiçekle gitmeliyiz? Vazo içerisindeki çiçekler mi daha romantik? Yoksa buket çiçekler mi? Sevgilimize O'nu ne kadar çok sevdiğimizi hangi çiçekle sunabiliriz? Çiçeklerle ilgili merak ettiğiniz sorulara, çiçeklerin taşıdıkları anlamlara dair dilimiz döndüğünce açıklama getirmeye çalıştık. Dolayısıyla artık sevgilinize hangi çiçeği armağan edebileceğinizi çok daha iyi biliyorsunuz:) Çiçeklerin anlam dolu dünyasından herkese huzur dolu güzel günler dilerim
» Üye Girişi » Üye Ol » Sipariş Takip


» Genel Bilgiler » Müşteri Hizmetleri » Faydalı Bilgiler » İletişim
» Hakkımızda » Çiçek & Bitki Bakımı +90 248 325 68 94
» Hizmetlerimiz » Kime ne gönderilir? +90 538 388 62 23
» Mesafeli Satış Sözleşmesi » Ödeme » Çiçeklerin anlamı siparis@bucaktacicekci.net
» İptal & İade Prosedürü » Güvenlik » Özel Günler
» Sık Sorulan Sorular » Teslimat » Burçlar ve Çiçekler

Copyright© 2019 Çağdaş Çiçekçilik Tüm Hakları Saklıdır

 

 


burdur çiçekçi